TASS reports on threat posed by US & British missile systems. It’s a realistic analysis of the capability and why I think it will turn the tide in Ukraine’s defense to Russian aggression. Link to a PDF copy of the article in English with a Ukrainian translation.

Ukrainian.

6/06/22, 12:26 Для російських військ життєво важливо знищити ракетні установки, які постачаються Заходом, вважає експерт – Військові та оборонні – ТАСС

Для російських військ життєво важливо знищити ракетні установки, які постачаються Заходом, каже експерт
Олексій Саканцев зазначив, що РСЗВ M270 і M142 HIMARS є найнебезпечнішою та найбоєздатнішою зброєю, доступною для українських Збройних Сил, яка може впливати на бойові дії.

6/06/22, 12:26 Для російських військ життєво важливо знищити ракетні установки, які постачаються Заходом, вважає експерт – Військові та оборонні – ТАСС

МОСКВА, 6 червня. /ТАСС/. Ракетні комплекси M270 і M142 HIMARS, які Захід постачає Україні за новим пакетом військової допомоги, є найбільш грізною зброєю з усіх переданих Києву раніше озброєнь, але російські війська здатні їх знищити, повідомив офіцер запасу ракетно-артилерійських військ, ветеран армії Олексій Саканцев. ТАСС у понеділок.
«З усіх можливих озброєнь, які постачає колективний Захід, M270MLRS [реактивна система залпового вогню] та M142 HIMARS [High Mobility Artillery Rocket System] є найнебезпечнішою та найбоєздатнішою зброєю, доступною для Збройних сил України, яка може впливати на бойові дії», – зазначив експерт. .

Міністр оборони Великобританії Бен Воллес на початку червня оголосив, що Лондон відправить до Києва ракетні системи M270 з боєприпасами, здатними вражати цілі на відстань до 80 км. Рішення було синхронізовано з постачанням до Києва американських систем M142 HIMARS та боєприпасів. Раніше в адміністрації США заявляли, що перша партія буде включати чотириракетні системи, а дальність удару легкого колісного HIMARS, який буде переданий Києву, не перевищуватиме 80 км.

Грізна зброя

Британські ракетні системи M270 і американські ракетні системи M142 стріляють однотипними боєприпасами, з тією лише різницею, що M270 – це гусенична машина з двома пакетами по 6 ракет у кожній (або однією ракетою), а M142 HIMARS – це колісна пускова установка (встановлена ​​на шасі п’ятитонної вантажівки з броньованою кабіною) з пакетом з 6 ракет або ракети, пояснив він.

«Ці пакети оснащені системами швидкого перезарядження і конструктивно майже не відрізняються один від одного, як і системи управління вогнем, а стандартні модулі є великою перевагою для матеріально-технічного забезпечення, навчання та ремонту обладнання», – зазначив Саканцев.

Західні реактивні системи залпового вогню також відрізняються різноманітністю боєприпасів. Як повідомив експерт ТАСС, в обох системах використовуються три типи боєприпасів: реактивні снаряди калібру 227 мм і 240 мм з широким діапазоном бойових частин, від звичайних осколково-фугасних снарядів до касетних боєприпасів кількох типів (здатних вражати як броню, так і живу силу).

Ці системи також можуть стріляти ракетами, які доставляють до цілі низку мін: ці реактивні снаряди можуть вражати на відстані від 45 км до 70 км залежно від підтипу боєприпасу, пояснив він.

«Важливо, що деякі з них є керованими боєприпасами та коригуються за допомогою GPS (NAVSTAR). Отже, ці снаряди мають низьку ймовірність кругової помилки і, отже, не вимагають коригувального вогню: ціль буде вражена раптово та точно, а в разі касетного ураження. боєприпасів, масово», – уточнив експерт.

Третій тип боєприпасів для реактивних систем залпового вогню М270 і М142 позначається як MGM-140 ATACMS, що є тактичною ракетою, сказав офіцер.

«Ще раз зазначу, що пускова установка M270 може нести дві такі ракети, а система M142 — одну. Ця ракета також має кілька модифікацій, які відрізняються за боєголовками та, в основному, за дальністю польоту, яка коливається в межах 140 км. і 300 км. Ці ракети також є керованими боєприпасами (інерціальна система з коректуванням GPS) і мають низьку ймовірність кругової помилки та часто несуть касетну боєголовку», – сказав Саканцев.

За його словами, ці ракетні комплекси дозволяють вражати цілі як поблизу лінії фронту, так і в тилу противника.

«Якщо українські збройні сили отримають ракети найбільшої дальності, вони зможуть обстрілювати деякі російські аеродроми, військові бази та багато складів боєприпасів, командних пунктів і місць скупчення військ, а також системи протиповітряної оборони та артилерії навіть не на позиціях. але на
місця їх утримання, транспортування та підготовки», – наголосила експерт.

Іншою перевагою є те, що американська пускова установка M142 HIMARS дуже мобільна завдяки колісній платформі і може бути замаскована під вантажівку, що ускладнить її виявлення та знищення, сказав він.

Протидія західним ракетним установкам
Росія може боротися з цими західними ракетними установками своїми ракетними системами, зазначив експерт.
«Всі боєприпаси цих систем можуть бути виявлені в польоті та знищені російськими передовими системами протиповітряної оборони, такими як С-300, С-350, С-400, «Бук», «Тор-М2», «Панцирь-С», «Тунгуска», які діють у війська та беруть участь у спецоперації”, – сказав він.

Однак російська протиповітряна і протиракетна оборона Він підкреслив, що необхідно належним чином організувати удари по американських боєприпасах, оскільки ракети і ракети є більш небезпечними та складними цілями, ніж літаки.

Заглушити ракети систем М270 і М142, які керуються за сигналом GPS, практично нереально, вважає експерт.

«Це може бути зроблено теоретично і технічно, але не практично. Це тому, що сигнал доведеться «придушити» на всій траєкторії польоту ракети, а частина цього курсу поширюється на територію противника, і майже нереально заблокувати шлях ракети. дружня територія лише на енергетиці», – зазначив експерт.

За його словами, ракетні системи M270 і M142 є ефективною зброєю і вимагають серйозної підготовки для боротьби з ними.

«На мою думку, такі системи вкрай необхідно знищити на місцях їх дислокації до того, як вони перейдуть на вогневі позиції, і Повітряно-космічні сили РФ спроможні виконати це завдання. У деяких випадках це завдання можуть виконувати системи «Іскандер-М» і більше того, без а
ризик для пілотів”, – підкреслив Саканцев, додавши, що Росії необхідно розвивати протиповітряну оборону. Усі ці заходи позбавлять противника можливості наносити критичні удари, підкреслив експерт.

Іноземні РСЗВ

M142 HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) — це високомобільна реактивна система залпового вогню, розроблена американською компанією Lockheed Martin. Пускова установка з шістьма трубами ракет калібру 227 мм або однією балістичною ракетою ATACMS (Army Tactical Missile System) встановлена ​​на 5-тонному шестиколісному шасі транспортерів FMTV (Family of Medium Tactical Vehicle).
Пускова установка стріляє понад 20 типами боєприпасів з дальністю ураження від 30 км до 80 км (для ракет) і 300 км і більше (для тактичної ракети). Система була прийнята на озброєння в деяких країнах, включаючи США, Сінгапур, ОАЕ, Канаді, Польщі, Румунії та Йорданії.
РСЗВ M270 також була розроблена американською компанією LockheedMartin. Пускова установка встановлена ​​на гусеничній платформі США Bradley і стріляє близько 20 типами боєприпасів. Він може вражати цілі на відстані від 32 до 500 км. Система знаходиться на озброєнні армій 17 країн.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s